تماس با ما : 09394046915        

گروه نرم افزاری نیک سافت : خدمات برنامه نویسی ، طراحی و پشتیبانی نرم افزار های تحت وب و چند رسانه ای و موبایل

مقایسه بهترین فریم ورک های PHP در سال 2019

بهترین فریم ورک های PHP

آیا می دانید بهترین فریم ورک PHP در سال 2019 کدام می باشد؟ ما بر این اعتقادیم که نمی توان یک فریم ورک را به عنوان بهترین فریمورک وب یا PHP معرفی کنیم! زیرا هر فریم ورک مزایا و معایب خاص خود را دارد. شاید فریم ورکی به واسطه پشتیبانی قوی و فریم ورک دیگر به واسطه امنیت بالا شناخته شود.

google trends

در نمودار بالا میزان محبوبیت پرکاربردترین فریم‌ ورک‌ های PHP نمایش داده‌ شده است. همانطور که مشاهده می کنید، لاراول (Laravel)، سیمفونی (Symphony) و کدایگنیتر (Codeigniter) جز فریم‌ ورک‌ های برتر PHP محسوب می شوند. این نمودار نشان می دهد که همچنان محبوبیت این فریم ورک ها در حال افزایش هست، در حالی که دیگر فریم ورک های PHP محبوبیت کمتری در میان توسعه دهندگان دارند. در ادامه به بررسی فریم ورک هایی می پردازیم که بر اساس آمار سال های اخیر روندی بکارگیری آن ها در میان توسعه دهندگان رو به رشد بوده است.

 

فریم ورک لاراول (Laravel Framework)

زمانی که در مورد فریم ورک های PHP صحبت می شود، همیشه نام لاراول به گوش می رسد. از لاراول می توان به عنوان محبوب ترین فریم ورک PHP یاد کرد. این فریم ورک در سال 2011 منتشر شد و با استقبال توسعه دهندگان وب رو به رو شد. برای مدیریت برنامه های پیچیده تحت وب فریم ورک لاراول به اولین گزینه توسعه دهندگان تبدیل شده است چرا که این فریم ورک در بین سایر فریم ورک های PHP از امنیت و سرعت توسعه بیشتری برخوردار است.

 

فریم ورک سیمفونی (Symfony Framework)

 

این فریم ورک در سال 2005 در اختیار توسعه دهندگان قرار گرفت. سیمفونی سابقه بیشتری نسبت به سایر فریم ورک های PHP دارد و بسیار قابل اطمینان و منطعف است. سیمفونی به عنوان یکی از سریع‌ ترین فریم‌ ورک‌ های PHP شناخته می شود و ساخت وب اپلیکیشن را برای برنامه نویسان بسیار ساده تر می کند. جالب است بدانید که این فریم ورک پایه و اساس فریم ورک لاراول را تشکیل می دهد.

 

فریم ورک کدایگنایتر (Codeigniter Framework)

کدایگنایتر در سال 2006 با هدف ساخت وب اپلیکیشن های مبتنی بر الگوی MVC توسعه داده شده است. این فریم ورک به واسطه حجم کم و سرعت بالای خود شناخته می شود، چرا که کدایگنایتر نیاز به نصب و پیکربندی خاصی ندارد و تنها در حدود 2 مگابایت حجم دارد. فریم ورک کدایگنایتر از کتابخانه‌ های قدرتمندی بهرمند است. این فریم ورک به عنوان یکی از سریعترین فریمورک های زبان PHP شناخته می شود و رتبه دوم بعد از فریم ورک فالکون دارد. بنابراین فریم ورک کدایگنایتر بهترین انتخاب برای برنامه نویسانی خواهد بود که عاشق سادگی، سرعت و در عین حال قدرتمندی هستند.

 

فریم ورک کیک پی اچ پی (Framework CakePHP)

نام فریم ورک CakePHP سال های زیادی در میان محبوب ترین فریم ورک های PHP قرار داشته است. این فریم ورک در اوایل سال 2000 عرضه شد ولی تاکنون شاهد تغییرات و تحولات زیادی بوده است. از مزیت های فریم ورک CakePHP می توان به بهرمندی از جامعه ای فعال، بروزرسانی های مرتب، پشتیبانی قوی، ساخت آسان عملیات های چهارگانه اصلی (نوشتن، خواندن، حذف کرن و بروزرسانی) و... اشاره کرد. این فریم ورک با شعار «سریعتر، قوی تر و خوشمزه تر» می تواند گزینه بسیار مناسبی برای برنامه نویسان PHP باشد.

 

فریم ورک زند (Framework Zend)

فریم ورک Zend گزینه ای بسیار مناسب برای توسعه پروژه های سازمانی است. این فریم ورک از معماری MVC پشتیبانی می کند و بر اساس متد چابک (Agile) طراحی شده است. همچنین Zend کاملا از اصول شی گرایی (SOLID) در ساختار خود پیروی می کند. در بروزرسانی های اخیر با تغییرات و بهبود های بسیاری همراه بوده است. آموزش فریم ورک Zend آسان است و منابع آموزشی فراوانی در سطح وب دارد. در این فریم ورک تمامی قواعد زبان برنامه نویسی PHP رعایت شده است که مزایای بسیار زیادی را برای توسعه دهندگان فراهم می کند.

 

منبع: سون لنر

تعداد مشاهده: 57
منتشرشده در دانشنامه
  • بازدیدامروز 293
  • |
  • روزگذشته 705
  • |
  • هفته جاری 3910
  • |
  • ماه جاری 3910
  • |
  • بازدید کل 28907